Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Люди, які отримали інвалідність внаслідок поранень, контузій, каліцтв або захворювань під час воєнних дій, мають право на отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни. Його можуть надати тим, хто постраждав у результаті:
- захисту Батьківщини або виконання обов’язків військової служби;
- участі в антитерористичній операції (АТО) чи заходах із забезпечення національної безпеки та оборони;
- перебування в країнах, де тривали бойові дії;
- участі в акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича;
- виконання робіт із розмінування боєприпасів тощо.
Заяву можна подати двома способами:
Необхідні документи:
Заява розглядається протягом одного місяця. Водночас можливе прийняття рішення про відмову. Підставами для цього можуть бути відсутність необхідних документів, подання неправдивих відомостей або виявлення підробок. Також відмову можуть отримати особи, які мають обвинувальний вирок суду за умисний тяжкий чи особливо тяжкий злочин, вчинений під час участі в АТО чи інших заходах із забезпечення національної безпеки і оборони. Ще однією підставою є встановлення, що причина інвалідності внаслідок поранення не пов’язана з участю в заходах забезпечення національної безпеки і оборони.
У разі відмови у наданні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни рішення можна оскаржити. Для цього необхідно подати письмову заяву про його перегляд до органу, який ухвалив відповідне рішення. Крім того, є можливість звернутися до суду з позовом, в якому слід обґрунтувати порушення своїх прав.
Нагадаємо, за підтримкою можна звернутися до найближчого бюро правничої допомоги https://legalaid.gov.ua/buro .
Юстиція без бар’єрів – ініціатива у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Стратегія розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Інформація станом на 17.04.2025